ماچا

ماچا؛ موثرین نوشیدنی چربی سوز دنیا!

ماچا با کالری تقریباً صفر، یک ماده عالی برای افزودن به برنامه کاهش وزن شما است. ماچا به طور طبیعی سوخت و ساز بدن را افزایش داده و چربیها را میسوزاند. از طرفی ماچا می‌تواند به میزان چهار برابر سوزاندن کالری را افزایش دهد. مصرف ماچا میتواند سرعت سوخت کالری خود بدن را از مقدار نرمال ۸-۱۰ درصد انرژی مصرفی روزانه به ۳۵ تا ۴۳ درصد افزایش دهد. از طرف دیگر ماچا هیچ فشاری به بدن وارد نمی‌کند و فشار خون یا ضربان قلب را افزایش نمیدهد. به همین دلیل ماچا جایگزینی مطمئن برای مواد دارویی یا مواد صنعتی کاهش دهنده‌ی سریع وزن که همواره همراه با عوارض جانبی هستند، محسوب می‌شود

ماچا، تری گلیسیرید اضافی را حذف میکند.

هنگامیکه قند و چربی وارد بدن می‌شوند به یک ماده‌ی ضروری به نام تری گلیسیرید، سنتز می‌شوند. این فرایند سنتز در روده‌های کوچک و کبد انجام می‌شود و تری گلیسیرید از طریق جریان خون به سایر بخش‌های بدن منتقل خواهد شد. تری گلیسیرید، یک ماده بسیار مهم است زیرا انرژی مورد نیاز برای کمک به عملکردهای مختلف بدن را فراهم می‌کند. با اینحال، مشکل زمانی به وجود می‌آید که مقدار اضافی‌تری گلیسیرید در بدن وجود داشته باشد. تری گلیسیرید اضافه به چربی تبدیل خواهد شد و این مسئله می‌تواند منجر به چاقی شود.
ماچا می‌تواند با خطر تری گلیسیرید بیش از حد مقابله کند زیرا دارای مقدار زیادی پلی فنول است. پلی فنول‌ها وظیفه دارند که یک آنزیم خاص را در بدن فعال کنند و این آنزیم، تری گلیسیرید اضافی را حل خواهد کرد. این بدان معناست که اگر بطور منظم ماچا بنوشید، مقدار چربی در بدن شما کاهش خواهد یافت.

 ماچا، متابولیسم را افزایش می‌دهد

ماچا دارای تعداد زیادی آنتی اکسیدان قوی است که می‌توانند از راههای بسیاری برای بدن‌تان مفید باشند. یکی از این آنتی اکسیدان‌ها، اپی گالوکاتچین یا EGCG نامیده می‌شود و توانایی آن را دارد متابولیسم بدن‌تان را افزایش دهد و به کاهش وزن، سرعت ببخشد. EGCG به همراه کافئین موجود در ماچا، سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده و چربی را در جریان خون، آزاد می‌کند. در نتیجه بدن می‌تواند از چربی به عنوان سوخت استفاده کند. این فرآیند استفاده از چربی به عنوان سوخت، “گرمازایی” نامیده می‌شود و شامل تولید انرژی اضافی، از بین بردن آب اضافه و سوزاندن چربی بدن است. کافئین می‌تواند به خودی خود باعث گرمازایی شود، اما هنگامیکه با EGCG و سایر مواد موجود در ماچا ترکیب می‌شود، بسیار مؤثرتر خواهد بود.

ماچا باعث بهبود استقامت در طول ورزش می‌شود

شما باید بدانید که ورزش، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاهش وزن است. ورزش، نه تنهاکالری می‌سوزاند بلکه سطوح انرژی را افزایش می‌دهد و نقش مهمی در عضله سازی که متابولیسم شما را افزایش خواهد داد، ایفا می‌کند. پلی فنول کاتچین که در ماچا موجود است، سلول‌های عضلانی و کبد شما را تحریک می‌کند تا از اسیدهای چرب بیشتری استفاده کنند. در نتیجه بدن شما با سرعت کمتری از کربوهیدارت‌ها استفاده خواهد کرد. با باقی ماندن کربوهیدرات‌های بیشتر در بدن‌تان، شما می‌توانید برای مدت زمان طولا‌ی تری ورزش کنید و بدن شما، کالری بیشتری خواهد سوزاند.

در صورتي كه شما ميخواهيد با هدف كاهش وزن و چربي سوزي، ازماچا استفاده كنيد، بايد در كنار برنامه غذايي و ورزشي خود، جايگاه مناسبي را براي ماچا نيز در نظر بگيريد. پيشنهاد ما نوشيدن دو فنجان ماچا در روز (صبح و عصر) است، دقت كنيد كه ٢ ساعت قبل يا بعد از وعده هاي اصلي غذايي مصرف كنيد تا در جذب آهن موجود در غذا اخلال ايجاد نشود. مصرف بيشتر از اين هيچ مانعي ندارد، اما اگر فكر كنيد با مصرف بيشتر ميزان چربي بيشتري ميسوزانيد در اشتباهيد، همچنين بدن شما ميزان مواد مغذي مورد نياز را دريافت كرده و بقيه را دفع مي نمايد. البته شما ميتوانيد با مصرف هر ميزان ماچا بعنوان نوشيدني، دسر، كيك و … از اين ماده مغذي لذت ببريد.
دقت كنيد، براي مصرف بعنوان چربي سوز، نبايد ماچا را به همراه شيرين كننده ها مثل شكر مصرف كنيد، براي دادن طعم ميتوانيد از چند قطره آبليمو استفاده كنيد. اما پيشنهاد ما نوشيدني خالص ماچا است.

مطالب مرتبط

[pt_view id=”c854edf7sm”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *