ماچا

جنگ کافیین: قهوه در مقابل ماچا!

میزان کافئین موجود در چای

اگرچه ماچا دارای کافئین می باشد اما اثری که کافئین موجود در چای بر روی بدن می گذارد با کافئین موجود در قهوه کاملا متفاوت است. کافئین موجود در قهوه بر روی غدد آدرنال تاثیر منفی می گذارد، که منجر به افزایش میزان آدرنالین، گلوکز و انسولین در بدن می شود. افزایش سطح این مواد در بدن باعث ایجاد حالت استرس و اضطراب و بی خوابی می شود. در مقابل، کافئین موجود در چای ماچا به تدریج وارد بدن می شود و به جای اینکه سطح انرژی بدن به یکباره افزایش پیدا کند و سپس به سرعت کاهش یابد انرژی را به طور ثابت در طول 3 الی 4 ساعت بالا می برد. همچنین، این چای برای دیابتی ها و افرادی که به خاطر گرسنگی ضعف می کنند بسیار مناسب است زیرا ساختار شیمیایی منحصر به فرد ماچا از آسیب به غدد آدرنال جلوگیری می کند و در همان حال سطح گلوکز و انسولین را تنظیم می کند.

 آیا می توان از ماچا به عنوان جایگزینی برای قهوه استفاده کرد؟

چون چای ماچا برخلاف قهوه باعث افزایش انرژی بدن در زمانی طولانی می گردد ( 4 تا 6 برابر قهوه ) جایگزینی عالی برای کسانی است که به قهوه اعتیاد دارند. این چای باعث تنظیم قند خون، افزایش انرژی بدن و احساس آرامش در شما می گردد. ال تیانین موجود در چای ماچا به جای این که سیستم عصبی بدن را بیشتر تحریک کند باعث ایجاد آرامش و راحتی در شما می گردد.

بسیاری از کسانی که به قهوه اعتیاد داشته اند با شروع مصرف چای ماچا متوجه کاهش میلشان به مصرف قهوه گردیده اند یا این که به طور کلی نوشیدن قهوه را کنار گذاشته اند. اگرچه ما نمی توانیم شما را از لذت نوشیدن قهوه محروم کنیم ولی به شما اطمینان می دهیم با مصرف چای ماچا شما دیگر نیازی به مصرف قهوه نخواهید داشت.

چگونه ماچا می تواند یک محرک و در عین حال یک آرامش بخش باشد؟

برای مدت های طولانی ماچا توسط راهبان ژاپنی، جنگجویان و رزمی کاران مورد استفاده قرار می گرفته است زیرا دارای اثرات متضادی مانند محرک بودن و آرام بخش بودن را همزمان با هم می باشد.

کافئین  در چای باعث برقراری جریانی از انرژی در بدن می شود و آمینو اسید ال تیانین باعث ایجاد آرامش و افزایش تمرکز و هوشیاری در بدن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *