ماچا

روش تهیه ماسک ماچا!

زنان ژاپني رکورد جهاني عمر طولاني 86 سال را همچنان حفظ کرده اند. اين رکورد تنها به زنان اين کشور تعلق ندارد، بلکه مردان اين کشور نيز در بين ١٩٢ کشور جهان، داراي طول عمر طولاني تر هستند.

محققان مهمترين علت جواني و طول عمر ژاپني ها را، در آشپزخانه آنها پيدا كردند. در يک آشپزخانه ژاپني هميشه از چند ماده غذايي استفاده مي شود: ماهي، سبزي، سبزي هاي دريايي، سويا، برنج، ميوه و ماچا.

بدون شک، زنان ژاپنی به دنبال راههایي برای زيبايي و جوان ماندن هستند. قطعا، راز زیبایی آنها اكسير قدیمی اي است که برای قرن ها از طبیعت هديه گرفته اند. ماچا!

ماچا به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان باعث ایجاد رادیکالهای آزادی می گردد که باعث حفظ پوست در مقابل آسیب های نور خورشید می گردد و اثرات ضد التهاب نیز دارد. ماچا از افتادگی و پیری پوست نيز جلوگیری می کند. از سوی دیگر به دلیل داشتن ماده ای به نام تیانین، به شما پوستی جوان تر و صاف تر هدیه خواهد داد.

ماچا و جوانی:

ماچا را به عنوان داروی ضدپیری (Anti – Aging) می شناسند. دلیل اصلی آن وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان در ماچا به ویژه آنتی اکسیدانهای موثر در حفظ شادابی و جوانی است. آنتی اکسیدانها یکی از شاخصترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلولهای بدن اند که باعث به تعویق انداختن شروع روند پیری سلولها هستند.

روش تهیه ماسک ماچا

یک قاشق غذاخوری پودر ماچا+ یک قاشق غذا خوری خامه ترش یا ماست چکیده + یک قاشق غذا خوری عسل و یک سفیده تخم‌مرغ را با هم مخلوط کنید.این ماسک را روی صورت بمالید و اجازه دهید کاملا خشک شود و بعد از مدتی آن را بشویید. مواد قوی درون این ماسک هرکدام تاثیر خاصی روی پوست می‌گذارند.

مطالب مرتبط

[pt_view id=”9fc2122epv”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *