ماچا

ماچا نیروگاه آنتی‌اکسیدان!

یکی از مزایای عمده ماچا این است که یک دوز میلیونی از آنتی‌اکسیدان­ها را در هر جرعه آزاد می‌کند. بر اساس آخرین نوآوری در تحقیقات آنتی‌اکسیدان، ماچا نسبت به هر “غذا یا ماده خوراکی دیگری که غنی از آنتی اکسیدان است” ، به طور قابل ملاحظه ای آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری دارد.

یکی از معروف ترین و پراستفاده ترین کلمات در تغذیه آنتی اکسیدان ها می باشند. این مواد که به صورت طبیعی ایجاد می شوند، از پیری و بیماری های مزمن جلوگیری می کنند. امروزه، انواع میوه‌ها و سبزیجات، به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی خود مورد توجه قرار گرفته‌اند، که منجر به تهیه محصولات با انواع ادعاها شده است. اما ماچا در مقایسه با این مواد بی‌نظیر است. مواد تامین کننده آنتی اکسیدان شناخته شده و مصرف آنها به ویژه در جوامعی با میزان بیماری های مزمن بالا توصیه شده است. در این میان مصرف ماچا با توجه به مقدار بسیار بالاتر آنتی اکسیدان شدیدا توصیه شده است.

کاتچین­ها، از جمله مهمترین آنتی‌اکسیدان‌های مورد پژوهش و بحث از نظر علمی هستند. تاکنون تعداد زیادی مقاله در مورد این مواد با اثر آنتی‌اکسیدانی بالا، چاپ شده‌ است. ماچا در مقایسه با تمام میوه‌ها و سبزیجات طبیعی شناخته شده تاکنون، دارای آنتی‌اکسیدان بالاتری است و نتایج آزمون ORAC ثابت می‌کند که یک گرم ماچای مرغوب، حاوی ۱۳۸۴ واحد ORAC است. در مقایسه با دیگر میوه‌ها و سبزیجات غنی از آنتی‌اکسیدان و نیز دیگر غذاهای مقوی، ماچا مرغوب سنتی به وضوح در رتبه برجسته­ تری قرار دارد.

ORAC مخفف ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن است. این روش آزمون، توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) و دانشگاه تافتز، برای ارزیابی قدرت آنتی‌اکسیدانی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها توسعه داده شد. عددهای بالاتر نشان‌دهنده‌ی اثرات آنتی‌اکسیدانی بیشتر برای بدن ما است.

 چرا این خاصیت مهم است؟

آنتی‌اکسیدان‌ها عوامل دفاعی بدن هستند. آن‌ها ترکیبات شیمیایی هستند که از پیری و بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کنند. به عبارت ساده، هر چه شما بیشتر آنتی­ اکسیدان داشته باشید، بدن شما در مقابله با عفونت‌ها و بیماری مجهزتر است.

۱ فنجان ماچانو برابر با ۱۰ فنجان چای سبز!

یک فنجان ماچا، نه تنها ذهن و هوشیاری شما را بهبود می بخشد، بلکه شامل موادی است که به کاهش وزن شما کمک می‌کند. گزارش شده است که ماچا می‌تواند سرعت مصرف کالری بدن را تا ۴۳٪ افزایش دهد، که از سرعت مصرف کالری  ۳۰ درصدی یک فرد متوسط بیشتر است! ماچا در کنار رژیم غذایی و ورزش روشی بسیار مناسب برای کاهش وزن سریع است.

 مزایای سلامتی ماچا چیست؟

 • زمانی که شما ماچا می‌نوشید، تمام برگ را مصرف می‌کنید و ۱۰۰ درصد مواد مغذی برگ را دریافت می‌کنید.
 • ماچا در مقایسه با چای سبز دم شده‌ی معمولی، خاصیت آنتی‌اکسیدان ۱۳۷ برابری دارد.
 • از لحاظ محتوای مواد مغذی، یک فنجان ماچا برابر با ۱۰ فنجان چای سبز دم شده‌ی معمولی است
 • دارای آنتی‌اکسیدان­های زیادی از جمله آنتی اکسیدان قویEGCG است.
 • سوخت و ساز را افزایش داده و باعث سوختن چربی می شود.
 • به طور موثر و طبیعی سموم را دفع می‌کند.
 • باعث آرامش ذهن و کاهش استرس می شود.
 • غنی از فیبر، کلروفیل و ویتامین‌ها است.
 • مزاج خوب را افزایش می­دهد و به تمرکز کمک می‌کند.
 • ویتامین C،سلنیوم، کروم،روی و منیزیم را فراهم می‌کند.
 • از بیماری جلوگیری می‌کند.
 • باعث کاهش کلسترولو قند خون می‌شود.

مطالب مرتبط

[pt_view id=”b9efb9fkl0″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *